Prípravný výbor ob. združenia SR +421 950 308 912, ČR +420 603 967 463, info@vogysp.com

Projekt " Bývanie "


Teplo domova, pre niekoho prirodzené, pre niekoho len vzdialená túžba. 

Veríme, že dokážeme podporiť rizikové skupiny na ceste za takýmto cieľom. Cieľom slušne bývať.

 

Prečo to robíme ?

Človek na ulici takmer okamžite stráca zaužívané návyky, a všetky jeho potreby sa sústredia len na jedno - prežiť deň. 

Prísť o bývanie, je dnes jednoduchšie ako si myslíme. Na ulici sa skrýva veľa neuveriteľných ľudských príbehov. A niekedy stačí tak málo, práca a bývanie. A všetko sa zmení . Treba si priznať, že nie všetci chcú svoju situáciu zmeniť. Ale sú taký, ktorý podanú pomocnú ruku neodmietnu.

 

Ako riešiť situáciu ?

  • Dôležitým bodom je prevencia. Preto tvoríme preventívne programy zamerané na rizikové obyvateľstvo. 
  • Poskytovanie krátkodobého dotovaného ubytovania ( maximálne 12 mesiacov ) 

 

Prečo dotované ubytovanie ? 

Existuje niekoľko možností, ako človeku pomôcť ohľadom bývania. Ale pokiaľ sa človek nepodieľa na nákladoch ubytovania nemá to ten správny podporný efekt. Takýto postup má dobrý vplyv aj na psychiku človeka, pretože krok po kroku zvláda návrat do bežného systému. A ako inak pomôcť, ak nie tak, že človeku ukážeme čo dokáže. 

Preto postupne navyšujeme nájom tak, aby sa človek v bývaní osamostatňoval a na konci bol schopný zaplatiť nájom, ktorý sa vyrovná komerčným cenám.. Počas celého obdobia sme oporou. Učíme, ako sa starať o domácnosť, ako variť, upratovať, prať ...... 

 

Krízové ubytovanie

Krízy sú prirodzenou súčasťou ľudského života, hoci ich nie vždy vieme predvídať a včas zabrániť ich dôsledkom. Niekedy je to nad naše sily a ocitáme sa v ťažkej situácii. V našej práci sa stretávame s ľuďmi, ktorí nevedeli zvrátiť negatívne dôsledky krízy a ocitli sa zo dňa na deň na ulici. Nečakane prišli o finančný príjem, ........

Krízové ubytovanie je určený pre ľudí v krízových momentoch, ktoré vieme spoločne vyriešiť v krátkodobom horizonte od 3 do 6 mesiacov, napr. vybavenie dôchodku, nájdenie nového bývania, nové zamestnanie.

 

Čo presne robíme ?

  • Pripravujeme preventívne programy
  • Vyhľadávame vhodné ubytovania
  • Učíme, ako sa starať o bývanie 
  • A mnoho iných podporných aktivít